

































Beskrivelse Relais de L'opera
Dette enkle gæstehus ligger i Via Nazionale. Ferieboligen omfatter 19 hyggelige soveværelser. Alle typer gæster holder sig opdateret takket være den internetforbindelse, der er til rådighed på Relais de L'opera. Relais de L'opera har 24 timers åbent. Endvidere tilbyder Relais de L'opera vugger til småbørn efter anmodning. Dem, der ikke bryder sig om dyr, kan nyde deres ophold, da denne feriebolig ikke tillader kæledyr.
Key points
- •Internetadgang
- •WiFi
- •Kabelforbundet internetforbindelse
- •Spa-/Wellness-center
Beskrivelse Relais de L'opera
- • Antal boligenheder i alt: 19
Hotel type
- • gæstehus
Room facilities (Standard room)
-
Handicapvenligt badeværelse
-
Internetadgang
-
Rygerværelser
-
Tilgængelig for gæster i kørestol
-
Vugge Efter Anmodning
-
WiFi
Facilities
- • Lufthavnstransaport
- • Roomservice
-
Det er tilladt at medbringe kæledyr over 5 kg
-
Det er tilladt at medbringe kæledyr, maks. 5 kg
-
Døgnåben reception
-
Garage
-
Kabelforbundet internetforbindelse
-
Parkeringsplads
-
Tilgængelig for gæster i kørestol
-
WiFi
Restauranter
- • Bar
Sundhed og Skønhed
- • Spa-/Wellness-center
Interesse punkter
- • Piazza della Repubblica: 500m
- • Teatro dell'Opera: 300m
- • Colosseo: 1km
- • Piazza di Spagna: 1,1km
- • Rione Monti: 500m
Værelsestype Dobbelt Deluxe
- • Badeartikler
- • Badeværelse
- • Brusebad
- • Kaffemaskine / Tekande
- • Safeboks

Værelsestype Dobbelt Deluxe
- • Badeartikler
- • Badeværelse
- • Brusebad
- • Kaffemaskine / Tekande
- • Safeboks
Værelsestype Dobbelt Standard
- • Badeværelse
- • Brusebad
- • Centralt reguleret klimaanlæg
- • Centralvarme
- • Fjernsyn
- • Hjemmesko
- • Hårtørrer
- • Kaffemaskine / Tekande
- • Skrivebord
- • Strygejern og strygebræt
- • Vækning
Værelsestype Dobbelt Superior
- • Badeværelse
- • Brusebad
- • Hjemmesko
- • Hårtørrer
- • Kaffemaskine / Tekande
- • Satellit-tv
- • Skrivebord
Værelsestype Familievaerelse Superior
- • Badeværelse
- • Brusebad
- • Fjernsyn
- • Hjemmesko
- • Hårtørrer
- • Kaffemaskine / Tekande
- • Skrivebord
- • Strygejern og strygebræt
- • Vækning
Værelsestype Tredobbelt Superior
- • Badeværelse
- • Brusebad
- • Hjemmesko
- • Kaffemaskine / Tekande
- • Minibar
- • Regulerbar radiator
- • Regulerbart klimaanlæg
- • Strygejern og strygebræt

Hoteller i nærheden af Relais de L'opera
- 8 meter
Morpheus Rooms


Hotellet har en meget central beliggenhed i Rom i nærheden af banegården Termini. Fra hotellet kommer man nemt og ubesværet til byens vigtigste monumenter og seværdigheder såsom Colosseum, Forum Romanum, Vatikanet, Den Spanske Trappe, Fontana di Trevi, Piazza Venezia, Peterskirken og Engelsborg. Hotellet ligger blot få skridt fra metrostationen Republica (linie A), hvor man finder diverse restauranter, barer og forretninger. Lufthavnene Ciampino og Fiumicino ligger endvidere henholdsvis ca. 25 og 40 km fra hotellet.Cityhotellet blev renoveret i år 2005 og har i alt 6 værelser, en døgnåben reception og flere elevatorer, ligesom der også er mulighed for at leje cykler, motorcykler og audioguides. Herfra kan også turen til og fra lufthavnen med en privat bil eller en shuttleservice organiseres. Hertil kommer safeboks, elevator, roomservice og garderobe.Værelserne er indrettet i perfekt, indbydende og tidssvarende enkel stil. Værelserne rummer endvidere højeste komfort med eget badeværelse med brusebad, karbad og hårtørrer. Herudover er der dobbeltseng, telefon, minibar, fjernsyn, regulerbart klimaanlæg og radiator.orgenmaden med varme drikkevarer, forskellige frugtsafter, croissanter, frisk brød, marmelade, honning, Nutella og smør kan blive serveret på værelset, hvis og når man ønsker det.Fra banegården Termini: fra Piazza di Cinquecento skal man fortsætte ad Via del Vicinale. Ved Piazza Viminale skal man gå til venstre og fortsætte til Via Palermo Nr. 36. Ankomst med flyvemaskine: Fra lufthavnen Fiumicino kan man tage toget direkte til banegården Termini. Fra lufthavnen Ciampino er der direkte forbindelse med bussen til Termini.
Kundevurdering4,1/5af 12 MulighederFra386kr
Se mere - 152 meter
Welcome House


Hotellet ligger lige ved Teatro dell'Opera i Rom. Der er tale om et gæstehus kun 300 m fra metrostationerne Termini og Repubblica, som tilbyder nem og hurtig forbindelse til forskellige steder i Rom. I området kører der også diverse busser, ligesom der til sandstrandene i Ostia er omkring 30 minutters kørsel. Til romerlufthavnen Ciampino er der ca. 20 km, mens den internationale lufthavn Leonardo da Vinci (Fiumicino) ligger omkring 35 km fra etablissementet.Hotellet tilbyder boligenheder med trådløs internetadgang, har hjemme i en bygning fra det 19. århundrede og er indrettet med antikke møbler. På dette familievenlige city-hotel tilbydes gæsterne ud over et receptionsområde med elevator og i alt 6 værelser også aviskiosk, supermarked, frisørsalon, bar og beværtning samt et diskotek, et auditorium og internetadgang i fællesområderne (mod betaling). Mod betaling kan gæsterne bestille vasketøjsservice og leje cykler på hotellet. Gæster i bil kan efterlade deres køretøj på hotellets parkeringsplads eller i parkeringsgaragen mod betaling.Værelserne er nyindrettet i klassisk stil med antikviteter og alle moderne bekvemmeligheder, herunder trådløs internetadgang, klimaanlæg, satellit-tv, minibar og telefon (boblebad tilbydes på anmodning). Herudover rummer værelserne eget badeværelse med brusebad og hårtørrer og som en del af standardindretningen også strygejern, strygebræt og radiatorer.Hotellets kontinentale morgenmad (morgenmad med selvbetjening i traditionel italiensk stil) med førsteklasses produkter kan bestilles til gæsternes værelser.Fra den internationale lufthavn Leonardo da Vinci - Fiumicino (35 km) kører det direkte tog, 'Leonardo Express'. Toget vil føre gæsterne til banegården Stazione Termini, hvorfra der kun er 300 m til fods i retning af pladsen Piazza Repubblica.
Fra467kr
Se mere - 154 meter
Domus Livia Luxury Suites


Hotellet tilbyder en hyggelig ramme om et ophold på Via Nazionale i det centrale Rom. Det ligger mellem Colosseum og Trevifontænen/Den Spanske Trappe, kun 400 m fra Termini hovedbanegård. Herudover kan gæsterne gå til diverse forbindelser med offentlige transportmidler på ca. 1 minut, og til metrostationen Repubblica er der ca. 3 minutters gang. Colosseum og Den Spanske Trappe ligger begge omkring 15 minutters gang væk, Trevifontænen ca. 10 minutters gang væk, Piazza Navona omkring 20 minutters gang væk og Vatikanstaten ca. 30 minutters gang fra hotellet. Endvidere er der ca. 14 km til lufthavnen Rom Ciampino og til lufthavnen Leonardo da Vinci-Fiumicino ca. 23 km.Dette city-hotel rummer 7 værelser og tilbyder en fin bolig og et nyt koncept inden for hotelindkvartering. Det ligger i en prestigefyldt bygning fra det 19. århundrede og tilbyder luksuriøs indkvartering med en indbydende atmosfære i en klassisk stil kombineret med tekniske indretninger såsom internetadgang (mod betaling), støjisolerede vinduer og videoovervågning. Af faciliteter på dette klimatiserede etablissement er der desuden foyer, safeboks, elevator og en aviskiosk. Det rummer også en frisørsalon, auditorium, bar, beværtning, diskotek og restaurant. Endvidere tilbydes der trådløs internetadgang og mulighed for at bestille vasketøjsservice (mod betaling). Mod betaling kan gæsterne desuden parkere bilen på parkeringspladsen eller i garagen og leje cykler.De klassisk indrettede værelser i varme farver og med farvekoordinerede badeværelser er blevet elegant restaureret i overensstemmelse med fremragende hotelstandarder. De har støjisolerede vinduer, gratis, trådløs internetadgang, fladskærmsfjernsyn med satellit-tv, videoovervågning, røgalarmer, minibar, safeboks og telefon. De rummer også brusebad, hårtørrer, dobbeltseng, strygejern og strygebræt. Endvidere er der regulerbare klimaanlæg og radiatorer.
Fra456kr
Se mere








